
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.75 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 3.7 mA |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$7.16401
Ext.Price$7.16401
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.16401 | $7.16401 |
| 10 | $5.61689 | $56.16890 |
| 25 | $5.38775 | $134.69375 |
| 50 | $5.16796 | $258.39800 |
| 100 | $4.95713 | $495.71300 |
| 300 | $4.75490 | $1426.47000 |
| 500 | $4.56092 | $2280.46000 |
| 1000 | $4.37492 | $4374.92000 |
